Для чого чистити бойлер?
Час для прочитання статті 2 хв 39 сек.
Часто нас на гарячу лінію запитують з якою періодичністю потрібно чистити бойлери? Звичайно, конкретної відповіді не має - це залежить від виробника, від того, якої якості воду Вам постачають і в якому режимі прилад експлуатується - у режимі економ або режимі максимального нагрівання. Тому в цьому питанні все індивідуально.
Потрібно пам'ятати, що своєчасна профілактика в кілька разів вигідніший варіант, ніж капітальний ремонт приладу. Беззаперечним є факт того, що водонагрівачу необхідна періодична чистка від накипу і заміна магнієвого анода.
Навіщо нам чистити водонагрівач?
Якщо не виконувати чистку водонагрівача, то накип буде накопичуватися день у день. В результаті, на трубчастому електронагрівнику буде утворюватися потужний теплоізолятор, через який просто буде неможливим нагрів води. Як підсумок, потрібна заміна ТЕНу, адже він буде гріти сам себе і просто згорить.
Окремо слід зауважити про необхідність пеіодичної заміни встановленого всередині пристрою магнієвого аноду. Він приймає на себе більшу частину електрохімічного впливу.Анод ніяк не впливає на кількість накипу, але саме він запобігає виникненню корозії. Своєчасна заміна цієї деталі дозволить зберегти в цілісності весь бак.
Кількість накипу залежить від якості води, якщо у Вас жорстка і брудна вода - Вам рекомендується частіше робити профілактику. Накип всередині баку іноді приводить в жах клієнтів - настільки буває багато бруду всередині.
Щоб уникнути великої кількості накипу, можна ставити фільтр грубої очистки - це поліпшить якість води, що надходить в бак. Але фільтр не позбавить Вас від необхідності чищення бойлера, але все ж таки збільшить термін служби.
Як зрозуміти, що бойлер потрібно чистити?
Щоб не доводити свій прилад до вартісного ремонту, виробники рекомендують робити чистку бойлера раз в 1 -2 роки. Але трапляється, що чистки чи діагностики не уникнути, якщо Ви помітили такі ознаки:
- Бойлер шумить при нагріванні, шипить або потріскує
- Час нагрівання води збільшився
- Знизився тиск води
- Вода має ознаки іржі або жовтого кольору
- З’явився неприємний запах води
- Вода б’ється струмом
- Збільшилися витрати за електроенергію